Агро Сіті Груп страхування посівів Україна

26 Бер

Страхові ризики – те, що необхідно передбачити

Реалії сьогодення та непередбачувані погодні умови диктують свої правила. Одним з таких правил є агрострахування – потужний фінансовий інструмент для захисту аграріїв. В Україні процедура страхування аграрної продукції дозволить зменшити матеріальні збитки при втраті врожаю внаслідок природних катаклізмів.

Відповідно до п. 22 ст. 6 Закону України «Про страхування» від 07.03.1996 р. №85/96-ВР, страхування сільськогосподарської продукції може бути лише добровільним. Отже, приймати рішення про страхування своєї продукції може лише виробник сільгосппродукції, спираючись на свої потреби та можливості.

Певна річ, процедура страхування сільськогосподарських культур не з легких, але вона дозволяє захиститися від страхових випадків та ризиків, що спіткають Вашу нелегку працю. Що таке страхові ризики? Чому вони передбачують страхові випадки? Які виключення зі страхових випадків можуть обмежувати умови страхування?

Що таке страхові ризики та страхові випадки?

Страхові ризики – це певні події, які мають ознаки ймовірності та випадковості настання. Це події, на випадок яких проводиться страхування (ст. 8 Закону України «Про страхування»). Найпоширенішими страховими ризиками, від яких страхують сільськогосподарські культури, є:

•  Заморозки.

•  Пожежі, гради, бурі, урагани, смерчі, удари блискавок.

•  Зливи, повені, затяжні дощі, вимокання.

•  Земельні зсуви, лавини.

•  Посухи, суховії.

•  Землетруси, зневоднення.

•  Розвиток хвороб та розповсюдження шкідників, що стали наслідком вищезазначених пунктів.

•  Протиправні дії третіх осіб.

Страховий випадок – це подія, яка відбулася внаслідок передбачених договором або законодавством страхових ризиків. З настанням страхового випадку, страховик зобов’язаний виплатити страхове відшкодування (ст. 8 Закону України «Про страхування»).

 

Страхові ризики страхові випадки агро сіті груп

Які існують обмеження страхових випадків?

Іноді стаються випадки, котрі не підлягають відшкодуванню страховими коштами. Такі випадки є виключеннями та обмежують страхування сільськогосподарських культур, навіть якщо спричинені значні збитки. Ці обмеження чітко прописуються у страховому договорі та охоплюють:

•  Проведення на застрахованій території будь-яких військових дій, страйків або мітингів.

•  Наслідки терористичних актів, а також пожежі та вибухи, що з ними пов’язані.

•  Наслідки техногенних катастроф.

•  Забруднення навколишнього середовища радіаційними та токсичними речовинами.

•  Недотримання технологій вирощування культур.

•  Недотримання умов зберігання вибухонебезпечних речовин на господарстві та інше.


УВАГА! Страховий випадок повинен бути документально підтверджений! Страхові відшкодування здійснюються лише на підставі засвідчених страхових випадків!


Страхові договори укладаються між виробником сільськогосподарської продукції та страховиком відповідно до правил страхування та чинного законодавства України.

В Україні спостерігаєтеся стабільно–позитивна динаміка розвитку ринку агрострахування. З кожним роком кількість сільгоспвиробників, що страхують посіви, збільшується.

За даними аналітичного дослідження, проведеного IFC, основними культурами, що страхувались у 2017-2018 роках, були: озима пшениця, озиме жито, озимий ріпак, озимий ячмінь. Один договір був укладений на страхування виноградників. Між сільгоспвиробником та  Аграрним фондом на період перезимівлі 2017-2018 року було укладено 32 договори страхування.

У 2018 році тільки у Луганській області були здійснені страхові виплати на загальну суму 757 839 гривень. Виплати здійснила страхова компанія ПЗУ.

IFC також підрахував, що приріст страхових премій у 2018 році складав 2%. На початок 2019 року ця зростаюча тенденція лише підтверджується.

 

 

агрострахование, агро сити групп

Страхування врожаю

Сюрвейери компанії Агро Сіті Груп – це незалежні експерти, які оглянуть посіви, оцінять предмет застави та прозорість угоди, нададуть інформацію для складання страхового договору, який відповідатиме всім умовам страхувальника та страхової компанії.