28 Гру

Результати оглядів посівів озимих у листопаді 2018

Спеціалісти компанії Агро Сіті Груп оглянули посіви озимих на Поліссі (Волинська, Рівненська, Житомирська, Чернігівська, Сумська області), в Лісостепу (Київська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька, Черкаська, Сумська області) та в Степу (Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Херсонська, Донецька області).

Сюрвеєрами було оглянуто: посіви озимої пшениці, озимого жита, озимого ячменю та озимого ріпаку. Представляємо до вашої уваги результати оглядів.

Поля, де посів було проведено в оптимальні строки, наразі знаходяться в задовільному і доброму стані на період обстеження. Чисті від бур’янів. На сьогоднішній день в ґрунті достатній рівень вологи, якщо порівнювати з посушливими літніми місяцями та першим і другим місяцями осіннього сезону-2018. Входячи у зиму, рослини найкраще перезимовують у разі, якщо вони перебувають у фазі росту, яка дає змогу це зробити.

У листопаді в основному відслідковувалася прохолодна погода на фоні незначної кількості переривчастих опадів у вигляді дощу, мокрого снігу та снігу. Загалом погодні підсумки листопада по Україні такі: середня температура повітря – від мінус 4 до плюс 8 градусів. У західних, східних та північних областях був наявний сніговий покрив. Наприкінці місяця середня глибина промерзання ґрунту становила від 4 до 16 см, а середньодобова температура повітря тяжіла до зниження. Отже, зимовий погодній агроперіод можна вважати розпочатим.

Стан озимих культур у кінці осінньої вегетації у 2018 році краще торішнього. Так, станом на 17 грудня 2018 року озимих зернових культур посіяно на площі 7,1 млн гектарів при прогнозованій площі у 7,2 млн гектарів. Тобто, біло засіяно біля 99% від запланованого. Сходи отримано на 90% площі, у доброму та задовільному стані знаходиться 70% посівів. В слабкому та зрідженому стані — біля 20% посівів.

Висновок: наразі на більшій частині Західних областей, на Півночі та у Центрі України, озимі в стані припинення вегетації.

Рекомендації: фахівці компанії Агро Сіті Груп надали свої прогнози та рекомендації щодо подальших дій з посівами озимих. Так, щоб сформувати план заходів на весну, агровиробникам слід відібрати проби рослин по культурам ще під час зимнього періоду. Для найкращих результатів це бажано зробити двічі.

Першу пробу роблять після сталого періоду зниження температури повітря нижче 0 градусів. Це дасть змогу визначити стан рослини при вході в зиму. Другу пробу – в лютому. Завдяки цим пробам з’явиться можливість сформувати план результативних дій на період весняного відновлення вегетації. А саме: скільки потрібно внести азотних добрив по мерзлоталому ґрунту, та скільки – після відновлення ґрунту.

Але даний метод в наш час інтенсивного розвитку агровиробництва та оптимізації заходів при вирощуванні сільськогосподарських культур вже не дає об’ємної та достовірної оцінки щодо стану озимих культур. Тому рекомендуємо звернутися до спеціалізованих компаній, які проводять комплексний агрохімічний аналіз.

Наприклад, наші партнери – компанія Декаарт, пропонують проводити аналіз рослинного матеріалу на 12 показників. Це дає змогу агровиробникові скорегувати дози та норми добрив, що вносяться навесні.

Звертайтеся до агросюрвеєрів компанії Агро Сіті Груп та дізнавайтеся незалежну думку про відповідність процесів вирощування, збору та зберігання культур у вашому господарстві.

агросюрверні послуги

Сюрвейер об’єктів та процесів

Проведення незалежніх, професійних оглядів товарів та майна – одна з найважливіших процедур для кожної компанії незалежно від типу майна.