03 Чер

Прогнозування врожаю зернових

Кінець травня та початок червня – вдалий період, коли можна почати попередньо підраховувати врожай сільськогосподарських культур. Особливо – озимих зернових І групи.

Зараз на просторах інтернету та на різних форумах агрономічного напрямку широко обговорюються теми врожаю та методів визначення його кількості. Спеціалісти компанії «Агро Сіті Груп» представили свою точку зору щодо цих питань.

«Для досягнення мети зростання врожайності, завдання потрібно виконувати послідовно та поступово. Визначення ДМУ (дійсно можливої урожайності) слід проводити, починаючи із самого малого – спостережень за культурами від самих перших сходів рослин.» – рекомендує головний сюрвеєр «Агро Сіті Груп» Пономарено В. І.

 

 

З чого почати

Щоб розрахунок потенційної врожайності був максимально достовірним, слід знати запаси елементів живлення та можливості ґрунтів на площах Ваших полів. Для цього потрібно проводити агрохімічний аналіз ґрунту не рідше 1 разу на 3 роки, а також аналіз рослинного матеріалу не рідше 1 разу за весь період вегетації, тобто раз на сезон. Аналіз рослин бажано проводити по особливо критичних фазах.

Відповідно до результатів аналізу ґрунту, можна робити висновки та розрахунки по внесенню елементів живлення на ділянки поля. Для отримання бажаної кількості врожаю, вносити добрива потрібно у кількостях, що відповідають розрахункам.

Систему живлення рослин потрібно коригувати відповідно до технологічних заходів вирощування, що впроваджені на господарстві, погодних умов та таких особливостей як: рельєф, склад ґрунту, сорт рослини, культура-попередник та, навіть, регіон. При підрахунку кількості рослин, сформованих стебел або колосів на одиницю площі, потрібно дотримуватися максимальної точності. Найчастіше за одиницю площі приймають 1 м2.

 

Які результати можна отримати?

Як показує практика, при правильному підході до вирощування культур, можна розрахувати кількість майбутнього врожаю зернових І групи з точністю до 90%. Це досягається правильним веденням спостережень за вегетацією культур, своєчасним проведенням потрібних лабораторних аналізів ґрунту та рослин, внесенням елементів живлення у необхідних кількостях та коригуванням системи живлення відповідно до супутніх факторів.

 

Агросюрвейерные услуги

Агросюрвеєрні послуги

Агросюрвеєрні послуги – це професійний огляд посівів, обґрунтовані висновки про стан розвитку сільськогосподарських культур та експертні рекомендації щодо системи живлення рослин.