аграрный законопроект, сельское хозяйство, агрострахование, страхование урожая, страховой агент

23 Лис

Проект «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». Підсумки аграрного дня у Верховній Раді України.

20 листопада, у Верховній Раді України мав відбутися аграрний день. До розгляду народних депутатів було підготовлено 8 аграрних законопроектів. Проте після рейтингового голосування ці законопроекти не набули достатньої кількості депутатських голосів для розгляду у сесійній залі.

Зокрема, мова йде про проекти Законів 4611, 7060, 3738, 3157, 6487, 6527-д, 8275 та блок законопроектів 6355 і 6355-1. Серед них – про сільськогосподарську кооперацію, спрощення процедури продажу земельних ділянок комунальної власності, про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою.

Однак через недобір голосів Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин вирішив перенести розгляд аграрних законів. Проте, точну дату засідань ще не оголошено.

 

Чому ці законопроекти такі важливі?

Вони вміщають у собі вагомі питання щодо подальшого розвитку українського АПК, на якому буквально тримається ВВП країни. Так, законопроекти 6355 «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» і 6355-1 «Про державну підтримку сільськогосподарського страхування» розроблено з метою посилення захисту майнових інтересів сільськогосподарських товаровиробників та забезпечення стабільності виробництва аграрної продукції у країні.

Різниця між двома проектами полягає у тому, що законопроект № 6355 має на меті продовжити існування Аграрного страхового пулу як єдиного добровільного об’єднання страховиків, які здійснюють страхування сільськогосподарської продукції з державною фінансовою підтримкою.

У той же час, згідно з законопроектом № 6355-1, мається на меті реформувати діючу модель державної підтримки сільськогосподарського страхування. Для цього пропонується створити Державне агентство сільськогосподарського страхування як юридичної особи публічного права, створеної в організаційно-правовій формі установи. Агентство виконуватиме спеціальні функції у сфері сільськогосподарського страхування відповідно до завдань, визначених Законом.

 

директор агро сити групп«З 2000-х років в Україні приймали ряд законів про агрострахування. Начебто гарна тенденція. Однак кожного разу ці законопроекти потребують більшої уваги до особливостей українського аграрного виробництва, тому ці закони не розвивали аграрне страхування в країні в цілому.

У новому законопроекті № 6355 пропонується змінити порядок сільськогосподарського страхування. Наданням державної підтримки буде займатися спеціальний орган – Державне агентство сільськогосподарського страхування. Чи гарна ця ідея?…

Як приклад розпіареного закону, який було подано як рятівну панацею для українського АПК – нині діючий Закон України про підтримку агрострахування («Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою»)

Цей Закон реально працюватиме лише у тому разі, якщо усі його суб’єкти (страхувальник, страховик і держава) будуть його виконувати. Як це виглядає у реальному житті: якщо держава Україна через свої закони обіцяла фермеру, що він отримає державну підтримку– то він має її одержати. Під державною підтримкою мається на увазі грошова субсидія для оплати частини страхового платежу (страхової премії), нарахованого за договором страхування, згідно із Законом України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» (розділ VI, стаття 25)», – дав свій коментар директор компанії Агро Сіті Груп Віталій Пономаренко.

 

На сьогоднішній день агрострахування – це дієвий та ефективний метод управління ризиками. Такий мультифункціональний інструмент може значно зекономити бюджет агрофірм. А ще наявність страхового договору також є додатковим плюсом для кредиторів.

Щоб гарантовано отримати компенсації за страховим договором необхідно підійти максимально відповідально до вибору страхової компанії. Розібратися в пропозиціях і документах допоможе консультант – страховий менеджер. І тут дуже важливо працювати з досвідченим фахівцем, адже від обґрунтованості вибору партнера, об’єкта страхування, використовуваної методики страхової оцінки, точності її проведення, механізму розрахунку страхового відшкодування залежить розмір страхової суми і страхового внеску, а також величина страхового відшкодування. Тобто, вибравши професіонала, ви наперед забезпечуєте себе гарантованої страховою виплатою.

АПК в Україні розвивається дуже активно, тому можна впевнено стверджувати, що агрострахування завойовуватиме нові позиції на ринку вкрай швидкими темпами. А за наявності відповідного державного сприяння представники українського сільського господарства з певним часом особисто отримають бажання страхувати свою продукцію.

 


Гарантією стабільності та мінімізації незапланованих витрат є агрострахування

 

агрострахование, агро сити групп

Страхування врожаю

Розібратися з усіма нюансами та умовами агрострахування Вам допоможе страховий агент.
Він враховує всі побажання клієнта, допомагає з вибором вигідних умов страхування, укладає договори та здійснює контроль їх виконання.